منوی اصلی

خدمات

طراحی

خدمات چاپ

  کارت ویزیت

  هدایای تبلیغاتی

  تبلیغات چاپ جوهر افشان و پلات

چاپ جوهر افشان و پلات

 

 

مقایسه کارایی پرینتر جوهرافشان و لیزری رنگی:

 همانطور که میدانید پرینترها انواع مختلفی دارند (سوزنی ، جوهر افشان ، لیزری ، حرارتی و... ) که چاپگرهای سوزنی تقریبا از دور خارج شده اند و دیگر تولید نمی شوند و آنچه در بازار به فروش می رسد از انواع دیگر است .

 

در اینجا قصد داریم یک مقایسه بین دو نوع پرمصرف از از آنها یعنی لیزری و جوهر افشان داشته باشیم. 
اکثر پرینترهای رنگی دارای سه رنگ اصلی هستند که برای ساخت رنگ های مختلف از آنها استفاده می شود. و در برخی از پرینترها از این سه رنگ برای ساختن رنگ مشکی نیز استفاده می شود. که رنگ سیاه بوجود آمده از ترکیب این سه رنگ معمولا به رنگ سبز یا آبی متمایل است و در چاپ متون کیفیت متناسبی ندارد. بنابراین برای داشتن رنگ مشکی مناسب نیاز به یک کارتریج مجزا داریم که فقط شامل یک رنگ مشکی خالص می باشد. در این شرایط ما دو نوع کارتریج، یکی برای سه رنگ اصلی (آِّبی-قرمز-سبز) و دیگری برای رنگ سیاه نیاز داریم. برای چاپ عکس ها با کیفیت حرفه ای تر نیاز به پرینتر شش رنگ داریم. که البته این امر باعث می شود به دلیل افزایش مصرف جوهر در پرینتر نیاز به هزینه بیشتری در پرینترهای جوهرافشان باشد بنابراین استفاده از این نوع پرینتر در چاپ ممکن است مقرون به صرفه نباشد. علاوه بر این سرعت چاپ در این پرینترها 2 تا 3 صفحه در هر دقیقه در حالت پرینت متن و 2 تا 3 دقیقه در زمان برای چاپ عکس است. طبعا با افزایش سرعت چاپ قیمت آن ها بیشتر می شود.

 

در مقابل پرینت رنگی با پرینتر لیزر رنگی انتخاب گرانتری در مرحله اول می باشند ولی به طور باور نکردنی در هزینه های مصرفی با توجه به تعداد صفحاتی که چاپ می کند مقرون به صرفه است. بجز در موارد خاص ، در چاپ عکس ها و تصاویر گرافیکی با کیفیتی بسیار بالاتر از نوع جوهرافشان می باشد. این پرینترها در مقایسه با نوع جوهرافشان سرعت قابل توجهی نیز دارند. این مقدار بین 6 تا 8 صفحه در دقیقه برای متن و یک صفحه در دقیقه برای پرینت عکس و تصاویر گرافیکی می باشد. در عین حال یک پرینتر لیزر رنگی به مراتب از جوهرافشان گرانتراست. به طوریکه ارزان ترین پرینتر لیزری از گرانترین پرینتر جوهر افشان نیز گرانتر است. البته در یک پرینتر لیزر رنگی هزینه چاپ به ازای هر برگ در مقایسه با پرینتر جوهرافشان ارزان تر است. و چنانچه تصمیم به چاپ تعداد زیادی صفحات رنگی دارید، در انتخاب پرینتر خود دقت کنید.

 

اخیرا قیمت پرینترهای لیزری برای مصارف خانگی کاهش چشمگیری داشته تا کاربران خانگی نیز بتوانند از این پرینترها استفاده نمایند.

 

در مجموع جوهرافشان ها سرعت پایین تر و هزینه نگهداری بیشتری دارند ولی در مواقعی کیفیت چاپ فوق العاده ای را از خود نشان می دهند و مثلا جهت چاپ عکس ها روی کاغذ های فتوگلاسه از آنها استفاده می شود . و درمقابل پرینتر های لیزری سرعت چاپ سریعتر ، هزینه های نگهداری کمتر (نسبت به تعداد پرینت) را به شما می دهند ولی به مراتب گرانتر هستند .

 

پلات:

اندازه گیری تنوع گونهای برای حفاظت، ارزیابی و پایش پوشش گیاهی و اتخاذ راهکارهای مدیریتی مناسب اهمیت زیادی دارد.با توجه به اهمیت ارزیابی سریع تنوع گونه ای و نیاز مدیریت، استفاده از روش های مناسب، دقیق و با کارایی زیاد را ضروری مینماید، با این وجود برخی از روش های نمونه برداری باعث پیچیدگی و سردرگمی میشوند؛ بنابراین استفاده از روش هایمناسب و بهینه میتواند اهداف مدیریت را که سادگی و سرعت، در عین کارایی و دقت میباشد، محقق سازد. بطور کلی روشهای عرصه ای اندازه گیری تنوع گونه ای را میتوان به دو روش ساده؛ شامل اندازه گیری بدون پلات و اندازه گیری با پلات تک مقیاسی و روش های آشیانه ای و اندازه گیری با پلات چند مقیاسی تقسیم نمود. روش های ساده بدون پلات شامل استفاده از نقطه و ترانسکت خطی از جمله ترانسکت- نقطه و ترانسکت- نطقه خط و روش های ساده با پلات تک مقیاسی استفاده از پلات ها در اندازه های مختلف و ترانسکت دابنمایر میباشند. این روشها علیرغم دقت و صحت در برخی موارد؛ زمانبر و پرهزینه می باشند و غنای گونه ای را ناقص برآورد میکنند. روش های اندازه گیری با پلات های چندمقیاسی استفاده از یک پلات بزرگ و پلات های کوچکتر در مقیاس مختلف تعبیه شده در درون و اطراف آن می باشند. در این مقاله تقسیم بندی فوق تشریح و ضمن معرفی انواع پلات های چندمقیاسی ابداع شده و بررسی خاص سه پلات چندمقیاسی؛ لزوم به کارگیری پلات مناسب در اندازه گیری تنوع گونه ای توصیه میشود. علاوه بر این، با مرور منابع و با استفاده از مطالعه موردی انجام شده در مقایسه سه پلات چندمقیاسی ویتاکر تعدیل شده، پلات ویتاکر تعدیل شده فشرده و پلات C ؛ کاربرد پلات های چندمقیاسی کوچکتر با تعداد تکرار بیشتر را بر سایر پلات های چندمقیاسی ترجیح میدهد. همچنین پیشنهاد میکند در اندازه گیری و ارزیابی تنوع گونه ای به دلیل دقت و صحت مطلوب در تکرار بیشتر از این پلاتها استفاده شود. به عنوان نتیجه گیری کلی؛ پلات C بهدلیل سهولت کاربرد در مقایسه با پلات تعدیل شده فشرده ترجیح داده شده است. بطوربکه علاوه بر اندازه گیری تنوع گونه ای،به عنوان روش ارجح برای روابط سطح-گونه؛ منحنی سطح-گونه را نیز به خوبی منعکس میکند که میتواند برای مقایسه تیپ های گیاهی مختلف به کار رود. توصیه می شود کاربرد عرصه ای سایر پلات های چند مقیاسی و مقایسه کارآیی آنها موردمطالعه قرار گیرد تا معایب و مزایای آنها با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

 

________________________________________

 

برای سفارش محصول ، مشاوره ، استعلام قیمت  با اطلاعات زیر با ما در تماس باشید.

 

همراه :    2408 918 0914    -     5922 302 0914

 

تلفن دفتر : 1819 3554 - 041

 

کانال تلگرامی : http://telegram.me/tabrizprint_ir  

 

ایمیل :  tabrizprint@yahoo.com

 

آدرس دفتر  : تبریز / خیابان محققی (امین ) روبروی کفش ملی/ جنب بانک صادرات / پاساژ کریمی / طبقه همکف / پلاک 5  - طراحی و چاپ تبریزپرینت

 

 

بازديد : 438 بار نمايش يافته است .

کلمات کليدي : : چاپ جوهر افشان و پلات
static ©